Sandarumo testai – jūsų namo naudai

Jeigu jūsų namui reikalingas sandarumo įvertinimas – teks kviestis meistrus. Patiems nei statybų pridavimas negalimas, nei visi termoviziniai tyrimai. Šiuos dalykus atlieka ekspertai.

Tiesą parodys sandarumo testas

Sandarus būstasPirmiausia galbūt sukirbės mintis – o kodėl sandarumo įvertinimas negali būti atliktas jūsų pačių? Juk ir jūs pats galite padaryti tokį darbą? Iš tiesų, tam, kad būtų pilnai atliktas sandarumo testas, turi būti naudojama labai brangi įranga, kuri kainuoja tikrai daug. Todėl jūs jos paprasčiausiai neturėsite, o jeigu naudosite kažką savo, tai nebus tikslus įvertinimas. Testas trunka apie 2 valandas, todėl, kai kviečiatės kažką atlikti sandarumo įvertinimą, pravartu iš anksto pasiruošti tą laiką. Kokie įrankiai ir įranga bus naudojama? Bus naudojama įranga, kuri profesionaliai matuoja temperatūrą bei vėją, taip pat cirkuliuojančias oro sroves. Taip pat bus naudojami diagnostiniai pastatų sandarumo prietaisai. Galiausiai, kas sukels tuos vėjo gūsius? Jiems sukurti bus naudojamas specialus stiprus ventiliatorius, kuris padės sukurti slėgio skirtumus pastato viduje ir išorėje. Šios priemonės būtinos atliekant sandarumo testą ir be jų patys nieko nepasidarysite.

Prieš atliekant testą

Iki kol dar nebus atliekamas šis testas su ventiliatoriumi ir specialia įranga, bus vykdomi pasirengiamieji darbai. Tyrėjai analizuos jūsų dokumentus, namo projektą, bus testuojamas patalpos tūris, plotas, stebimi temperatūrų skirtumai lauke ir viduje. Tam, kad testas būtų pilnai veiksmingas, iš pradžių bus hermetiškai užsandarintos tam tikros vietos, per kurias gali cirkuliuoti oras: durys, langai, ventiliacijos angos ir kt. Taip pat bus sumontuojama tam tikra kita technika, reikalinga testui atlikti.

Tyrimo metu

Tyrimo metu bus naudojama visa ta įranga ir tiriamas namas, jo pralaidumas cirkuliacijai. Jo metu bus atliekamas (pasirinktinai) ir dūmų testas. Šis testas parodys, kur galimos problemos, kur yra nesandaru ir praleidžiamas oras, o kartu su juo ir šiluma. Gal sužinosite, kad kažkur sienos blokas ar perdanga skilę. Gal ir patys pamatysite tas problemines vietas bei jau be ekspertų galėsite pateikti savo versiją, kodėl ten nesandaru. Kai viską sutvarkysite, bus daromas pakartotinis sandarumo testas, o tada jau savarankiškai bus vykdomas namo pridavimas. Kaip žinia, namas yra parduodamas Valstybinei komisijai, na o šiuos papildomus tyrimus gali atlikti privačios kompanijos, kurios specializuojasi tokioje veikloje ir nuolat mato įvairių atvejų. Teks susitaikyti su mintimi, kad visiškai kiauras namas nepraeis, tačiau viską galima sandarinti.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>