3 būdai, kaip rūpintis vaikais, kai esate pavargę

NaktipuodisŽinote tą jausmą, kai esate toks pavargęs, kad net negalite blaiviai mąstyti? Daugeliui tėvų tai nėra neįprastas scenarijus. Jūs einate į darbą, o jūsų vaikai visą dieną neleidžia jums atsipalaiduoti. Kai grįžtate namo, turite pasirūpinti visais namų ruošos darbais, paruošti vakarienę, o tada – vakaro užsiėmimai su vaikais. Visa tai – be visų kitų dalykų, kuriems reikia jūsų, kaip tėvų, dėmesio. Kartais tai gali būti gana pribloškiantis dalykas. Tokiose situacijose gali atrodyti, kad nėra jokios išeities. Tačiau dar nenusiminkite! Net ir tėvai nori pailsėti po ilgos dienos, tačiau mums visiems reikia būdų, kaip susidoroti su stresu ir tokiomis varginančiomis situacijomis. Skaitykite toliau ir sužinokite naudingų patarimų, kaip galite pasirūpinti savo vaikais, kai esate pavargę: https://cuculis.lt/vaikas-sedasi-ant-naktipuodzio-sie-7-patarimai-jums-pades/ puslapyje.

Paprašykite šeimos pagalbos

Kai esate pavargęs, lengva jausti nuoskaudą aplinkiniams. Tai ypač aktualu, kai vienas iš tų žmonių yra jūsų vaikas. Jei jaučiate, kad stengiatės padaryti per daug ir turite per mažai laiko pailsėti, gali būti naudinga paprašyti kitų namiškių labiau prisidėti. Puikus būdas tai padaryti – surengti šeimos susitikimą. Šio susitikimo metu su šeimos nariais galite aptarti tvarkaraštį, vaikų priežiūrą ir namų ūkio pareigas. Svarbu, kad būtų atsižvelgta į visų poreikius. Jei turite vyresnių vaikų, gali būti prasminga kreiptis į juos, kad jie prisiimtų dalį vaikų priežiūros.

Nesistenkite visko atlikti iš karto

Kai esate pavargęs, lengva jaustis taip, tarsi viską turėtumėte padaryti šiandien. Tačiau svarbu atsitraukti nuo tokio mąstymo ir suskaidyti savo darbų sąrašą. Jei savo darbų sąraše turėsite per daug dalykų ir jausitės labai pavargę, nieko neįgyvendinsite. Dėl to tik dar labiau nusivilsite. Nustatykite prioritetus savo darbų sąraše. Susidarykite vaizdą, ką reikia padaryti, o kas gali palaukti. Užsirašykite tik svarbiausių užduočių sąrašą. Jei likusių negalima atlikti šiandien arba bent jau ne tokios būklės, kokios esate dabar, jos gali palaukti kitą dieną. Kai jaučiatės labai išsekę, gali būti naudinga užduotis surašyti į sąrašą, o paskui sąrašą padėti į šalį. Jei kovosite su savimi dėl to, ar pakankamai laiko skiriate tam tikrai užduočiai atlikti, tik dar labiau save išsekinsite.

Darykite trumpas pertraukėles

Svarbu per dieną daryti pertraukėles, ypač kai jaučiatės šiek tiek pavargę. Tai gali padėti jums pasikrauti energijos ir atgauti jėgas. Jei turite lankstų darbo grafiką, trumpas pertraukėles galite daryti ir darbe. Taip pat gali būti naudinga daryti trumpas pertraukėles dienos metu su vaikais. Pavyzdžiui, galite trumpai pasivaikščioti su vaikais, kad turėtumėte laiko pailsėti ir būti kantresni su vaikais. Gali būti naudinga turėti sveikų užkandžių, kad dienos metu turėtumėte energijos

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>