Ką reiškia ženklai ant automobilio stiklo?

Remontuojame stiklusĮmonėse, kuriose vyksta automobiliu stiklu remontas, ir ypatingai ten, kur didelė dalis stiklų yra nuimami ir paliekami kaip nenaudotini, galima pastebėti, kad kartais ant senų stiklų lieka įvairių lipdukų. Pavyzdžiui, viename servise, kuriame keičiami automobiliu stiklai Klaipedoje, galima prie atliekų krūvos pastebėti sustatyta daugybę jau seniau panaudotų stiklų bei ant jų esančių lipdukų. Važinėdami per miestą taip pat matome ant automobilių galinių bei priekinių stiklų suklijuotus įvairius lipdukus – ženklus, pranešančius apie tam tikras automobilio būkles. Ką reiškia kai kurie ženklai ir lipdukai ant automobilio stiklų?

LT

Jeigu ant automobilio stiklo, o galbūt tiesiog ant jo korpuso, matote tiesiog apvalų ar pusapvalį ženklą su didelėmis spausdintinėmis raidėmis „LT“, vadinasi, tai yra ženklas, rodantis, kad ši transporto priemonė yra įregistruota Lietuvoje. Šiam ženklui yra teikiami griežti reikalavimai, dažniausiai ant stiklo jis nėra klijuojamas, tačiau jis turi atitikti ir savo dydžio parametrus.

Dygliuotos padangos

Paprastai, kol žmonės neima studijuoti kelių eismo taisyklių, jie taip ir nesupranta, ką reiškia tas keistas ženklas, ant automobilių stiklų paprastai atsirandantis žiemą, šaltuoju metų laiku. Kažkas panašaus į apverstą T raidę smailu galu, o šis ženklas būna įstatytas į trikampę formą, apibrauktą raudonai. Ką reiškia toks ženklas? Jis praneša apie tai, kad vairuojama transporto priemonė turi dygliuotas padangas. Taigi, jeigu ji stabdytų, kiekvienas už jos važiuojantis turėtų būti atsargus, nes nesilaikant saugaus atstumo, galima lengvai atsitrenkti. Jeigu automobilis turi šias padangas, jis privalo ant korpuso nugaroje arba ant automobilio stiklo klijuoti lipduką, puikiai matomą iš nugaros važiuojantiems vairuotojams.

Neįgaliojo vežimėlis

Šis ženklas dažnai klijuojamas ir ant galinio, ir ant priekinio automobilio stiklo. Jis taip pat turi savo specifinius reikalavimus bei parametrus. Ženklas kalba apie tai, kad automobilį vairuoja neįgalusis, dėl to galbūt lėčiau važiuoja, arba dėl to turi teisę statytis jam pirmenybinėse vietose automobilių aikštelėse.

„M“ ženklas

Šis ženklas ant automobilio stiklo įspėja, kad transporto priemonę vairuoja mokinys. Tai yra, žmogus, kuris dar neseniai naudojasi auto transportu ir dar nemoka tinkamai vairuoti. Taigi, jūs turite būti atsargūs prie tokio vairuotojo, nesitikėti, kad jis padarys kokį gudrų manevrą, ir taip pat jo negąsdinti kokiu nors savo keistu elgesiu eisme. Be to, mokinys dažnai važiuos pakankamai lėtai, pravartu jo laikytis ir saugaus atstumo, nes gali būti greitas stabdymas.

Įrašų navigacija


Komentarai

  • trafic.lt

    Įdomus straipsnis. Prisiminiau toeriją, nors realiai visi vairuojantys tai mokinosi :)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>