Ką svarbu žinoti apie nuotolinį mokymąsi?

Nuotolinis mokymasis daugelyje šalių yra labai populiarus ir Lietuva taip pat kiekvienais metais artėja prie tokių mokymų naujovių. Šiuo metu galima organizuoti įvairius mokymus: kursai, webinarai, studijos ir t.t. Ką reikia žinoti apie tokias puikias šiuolaikines galimybes?

WebinaraiNe visi žino, kad nuotolinis mokymasis yra toks pat naudingas, kaip ir įprastas. Žinoma, tam, kad mokymasis būtų tikrai efektyvus reikia, kad mokymas būtų tokių sričių, kur nereikia tiesioginio praktikos ar darbo atlikimo. Pavyzdžiui, nuotoliniu būdu mokytis kirpti plaukus bus sudėtinga, tačiau mokytis psichologijos tikrai bus lengva. Kitaip sakant tam tikros sritys negali būti mokomos nuotoliniu būdu, todėl reikia atidžiai rinktis tik tai, kas gali būti perduoda nuotoliniu būdu. Reikia būti budriems ir nesirinkti tokių mokymų, kuriems reikia tiesioginio dalyvavimo, nors ir yra tokie mokymai. Svarbu suprasti, kad šiuo metu yra labai daug mokymų ir daugelis jų organizuojami savarankiškai, todėl galimi ir netinkamai parengti mokymai. Dėl to reikia būti budriems ir rinktis tik tokius mokymus, kurie yra tinkamai parengti. Galima sužinoti apie sertifikatus ar pažymėjus, kurie išduodami baigus mokymus arba sužinoti kurios mokymų įstaigos rengia gerus mokymus. Šiuo metu visa tai sužinoti nėra sunku.

Pastaruoju metu išpopuliarėjo viena iš nuotolinio mokymų sričių, tai yra webinarai. Jie puikiai pakeičia įprastus auditorinius mokymus ir tinka tiek mokymų įstaigose, tiek ir darbovietėse. Tinkamai organizuojami mokymai suteiks daug žinių. Pavyzdžiui, darbovietėse vebinaras gali būti pasirenkamas kaip darbuotojų mokymų dalis ir mokytis tokiu būdu darbuotojai gali ne tik darbo vietoje, bet ir namuose ar kitoje patogioje jiems vietoje. Rinktis galima iš daugybės sričių, pavyzdžiui, galima mokytis darbo su komanda arba pardavimų skatinimo strategijų. Tik reikės pasirinkti labiausiai tinkamus vebinarus.

Kiekvienas norintis mokytis nuotoliniu būdu dažnai galvoja ar tai tikrai naudinga. Galima tik paminėti, kad kiekvienai tinkamai pasirinkti mokymai bus naudingi. Iš kiekvienų mokymų galima išmokti naudingų dalykų, tik labai svarbu rinktis tinkamas mokymų sritis. Kartais galvojama, kad mokytis reikia bet ko, kad tik vykdyti šį procesą. Iš tikrųjų taip nėra gerai. Kiekvieni mokymai turi būti naudingi, todėl reikia juos pasirinkti pagal tai, ko tuo metu reikia t.y. ko norima išmokti ar sužinoti. Tik tuomet nuotolinis mokymasis atneš jums naudą ir jums tokie mokymai tikrai bus naudingi.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>