Miško kaina gali būti anonsuojama ir ne visai teisinga – atkreipkite dėmesį!

Norėčiau parduoti mišką - kiek jis vertas?Paskutiniu metu miškų supirkinėjimas tapo gana populiariu reiškiniu Lietuvoje. Miško paklausa itin didelė, paklausa kaip ir keistis negali arba labai nežymiai, nes miškai iš niekur neatsiranda, todėl pasiūla negali smarkiai išaugti nei yra dabar, nebent per kelis dešimtmečius, kai koks nors žemės plotas bus apsodintas medžiais, o medžiai išaugs. Daugelis žmonių miškus perka kaip investiciją. Yra sklandantis įsitikinimas, kad miškai vargu ar nuvertės, todėl tai yra puikus pinigų investavimo būdas. Ar šis teiginys iš tiesų yra teisingas, į tai galėtų atsakyti tik ekonomistai, tačiau žiūrint į visus rodiklius ir miškų kainas per keletą dešimtmečių, iki šiol visa tai pasitvirtina. Taip pat žmonės mėgsta kūrentis ekologišku kuru, kuris taip pat yra ir pigesnis. Pramonė taip pat atsigauna, o daugeliui gaminių pagaminti yra naudojama mediena – taigi medienos paklausa šiais laikais taipogi gana didelė. Šis rodiklis taip pat vilioja žmones pirkti miškus, manydami, kad jie ne tik saugiai padės savo santaupas, tačiau, galimai, ir įsuks verslą, kuris neš neblogą pelną. Pirkti mišką priežasčių dar gali būti daugybę, tačiau kai yra tokia paklausa, kai kurie miškų pardavėjai neproporcingai ir neapgalvotai užkelia miško kainą, kuri neatitinka esamos miško būklės. Jie naudojasi tuo, kad daugelis žmonių mažai tenusimano apie gamtinę biologiją, todėl net ir žinodami, kad jų miškas ir nėra itin naudingas, vis tiek stengiasi kaip įmanoma brangiau parduoti savo turtą. Profesionalios miškininkystės ir kitos paslaugos.

Pasitaiko atvejų, kuomet miške esantys medžiai ir kita žaliava yra gana nevertinga, o tai smarkiai numuša kainą. Medžiai nedegūs, pramonėje nenaudojami, galimai miške įsiveisusi liga, kuri pūdo medžius, gyvūnijos įvairovė taip pat nedidelė – tai kam gi reikalingas toks miškas. Jeigu nenorite apsikvailinti ir bijote, kad parduodamo miško kaina yra per didelė, patartina į mišką nusivežti kokį nors aplinkosaugos specialistą ar kitą žmogų, suprantantį apie miško biologiją bei medžius. Tokiu būdu jūs būsite ramūs, kad santaupos iš tiesų yra saugiai padėtos, o nuvertėjimas negresia. Kitu atveju galite skaudžiai nudegti ir teks graužtis nagus.

Miško kaina gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, kurie buvo paminėti anksčiau. Žmonės apie biologiją vargiai teišmano, todėl juos kvailinti pardavėjams yra pakankamai lengva. Jeigu nenorite būti apgautas, nepagalėkite keliasdešimt eurų sumokėti specialistui, kuris išmano apie miško florą ir fauną. Tokiu būdu jūs galėsite būti ramūs, kad sutaupyti pinigai tikrai yra padėti saugiai.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>