Saugaus elgesio autobuse gidas

Autobusai kelionėmsJeigu autobusų nuoma Vilniuje reikalinga kelionėms su keleiviais, svarbu pasirūpinti, kad jie galėtų keliauti saugiai ir besilaikydami elementarių elgesio kelionėje reikalavimų. Tokiu atveju, kelionės vadovas turėtų visus keleivius supažindinti su elgesio taisyklėmis. Kartais pasitaiko, kad autobusų nuoma Klaipėdoje ar kituose miestuose traktuojama labai autonomiškai, tačiau nors tai nėra viešasis transportas, ir jūs jį išsinuomojate privačiam naudojimui, tačiau taisyklės turi būti vis tiek panašios. Viešajame transporte dauguma taisyklių yra tiesiog optimalios, todėl jų verta laikytis ir važiuojant privačiais tikslais.

Saugos diržų svarba

Jeigu mokate KET, žinote, kad diržų prisisegimas yra ne kokia nors aikštinga užgaida, o reikalavimas, kurio būtinai turi laikytis kiekvienas keleivis ir vairuotojas. Ar jis sėdi išnuomotame autobuse, ar savo mašinoje, ar kur kitur. Visada privaloma prisisegti saugos diržą ir tokiu būdu važiuoti ramiai, žinant, kad auto įvykio metu, diržai galbūt net padėtų išsaugoti gyvybę.

Nevaikščioti po autobusą

Kadangi patariama sėdėti prisisegus, nėra jokio tikslo šiaip sau vaikštinėti po autobuso saloną. Tai ypatingai galioja vaikiškoms ekskursijoms. Suaugusieji, kurie važiuoja kartu ir yra atsakingi, turėtų ypatingai pasistengti pasirūpinti tuo, kad visi vaikai sėdėtų savo vietose. Vaikai juk visada yra nenuoramos ir nori lakstyti, bėgioti bei eiti pas tuos draugus, kurie sėdi kažkur kitoje autobuso pusėje. Be to, jie bebaimiai, nejaučia grėsmių. Taigi, suaugusieji autobuse turėtų tvarkingai susodinti vaikus ir juos prižiūrėti.

Atsargiai elgtis su gėrimais ir maistu

Važiavimas tikrai nėra pati palankiausia sąlyga valgymui ar gėrimui. Kadangi važiuojant ne pačiu lygiausiu keliu, autobusas gali pakratyti. Tada galima ir užspringti, ir gėrimai išsilieti, ir kąsnis iš rankos iškristi. Tas pats ir dar blogiau gali nutikti staigiai stabdant ar sukant. Kai kuriems žmonėms nuo važiavimo prasideda jūros liga, taigi, juos pykina. Tiems juo labiau nereikėtų autobuse valgyti. Nemaloni kelionė ir patiems keleiviams, kurie apsilieja ar apsimėto trupiniais, ir autobusui tikrai ne į naudą būti aplietam.

Atlenkiama sėdynė – tada, kai reikia

Dažnas keleivis nesupranta, kad savo patogumu jis gali pakenkti kitiems. Sėdynių atlenkimą reikėtų naudoti pagrįstai ir kultūringai. Jeigu ketinate miegoti naktį, tai tarsi normalu, kad jūs atlenkiate sėdyne sugrūsdami už jūsų sėdintį keleivį, kuris taip pat atsilenks. Tačiau, jeigu nuspręsite išskleisti sėdynę dieną, bent jau būkite kultūringas ir atsiklauskite už jūsų sėdinčio žmogaus ar jis tam neprieštaraus. O geriau to venkite.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>