Saugumas šiltinant akmens vata

Jeigu dirbate statybose, net jeigu atliekate paprastesnius darbus, tokius, kaip šiltinimas akmens vata, jums būtinai reikia laikytis darbų saugos. Vienas iš dalykų, kur reikia laikytis saugumo – turėti tinkamus darbo drabužius ir apsaugas.

Šalmas

Vata šiltinimuiGal dabar galvojate – na prie ko čia tas šalmas, kam jums jo reikia? Tačiau tiesa tokia, kad jeigu dirbate statybose, aplink jus nuolat yra nesaugu. Vata minkšta, tačiau gali užkristi kitos statybinės medžiagos. Dauguma statybinių medžiagų yra labai sunkios ir šalmas gali padėti sušvelninti smūgį, jeigu toks būtų. Todėl statybininkai, net ir tie, kurie dedasi drąsuoliais ir teigia, kad jiems nereikia apsaugų, nes darbas nepavojingas, vis tiek turėtų dėvėti šalmą.

Pirštinės

Akmens vata yra montuojama rankomis, todėl ją reikia pakelti, įkišti į tarpą, sukalti, sumontuoti, užkalti lentomis. Rankomis tenka liestis prie įvairių paviršių, ir tai nebus naudinga jūsų odai, pirštams. Gali atsirasti įdrėskimų, pašinų. Dėl to reikia visada dirbti tik su specialiomis darbo pirštinėmis. Ne su guminėmis indų plovėjo pirštinėmis, ne su lengvutėmis sodininko pirštinėmis, o su tikrai storomis, tvirtomis pirštinėmis, padedančiomis tikrai patikimai apsaugoti savo rankų odą.

Darbo drabužiai

Darbe nereikėtų dirbti su gerais naminiais drabužiais. Geriausia turėti specialius darbo drabužius. Jie pasižymi tuo, kad turi geras kišenes. Kišenėse galėsite laikyti visas priemones, su kuriomis montuojama akmens vata. Be to, drabužiai bus pasiūti taip, kad neplyštų, kad su jais nebūtų per šalta ar per karšta, taip pat jie turės ir šviesą atspindinčių detalių, kad tamsoje būtumėte matomi.

Nedirbti per karštį

Dažniausiai namo šiltinimas ar stogo šiltinimas vyksta vasarą. Tada tikrai „rodės ruošiamos vasarą“. Taigi, gali pasitaikyti ir labai karštų dienų. Pietinių šalių žmonės niekada nedirba per vadinamąją siestą, kada karštis tiesiog svilina. Jie turi keleto valandų pertrauką, o vėliau pradeda dirbti ir dirba iki aštuonių vakaro. Mūsų kraštuose esame nepripratę dirbti tokiu ritmu ir stengiamės viską pasidaryti iki penkių vakaro, o paskui jau būti laisvi. Taigi, jeigu jums dirbant pasitaikys tokių karštų dienų, kad termometre kils stulpelis virš trisdešimt – nesiplėšykite taip, nedirbkite. Šiltindami namą ar stogą galite nualpti, jus gali ištikti šiluminis smūgis, saulės smūgis. Tai pavojinga, nes galite susižeisti. Ypatingai tada, jeigu darbai vyksta aukštai, ant stogo, nepadėti gali net aukštalipio apsaugos. Tad geriausia būtų tiesiog save saugoti ir nedirbti.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>