Šiltnamis – veganų rojaus kampelis

Šiltnamių kainosNe kiekvienam žmogui reikalingi šiltnamiai, ne kiekvienam jie ir atsipirktų. Veganams šiltnamiai kaina atsiperka labiausiai, nes jie yra tikri daržovių gerbėjai ir mylėtojai. Vien mėsa mintančius žmones būtų sunku prikalbanti auginti kažką šiltnamyje, o štai tie, kurių racioną sudaro daržovės, mielai kas rytą eina pasirauti ridikėlių. Kalbamės su vegane Monika ir prašome papasakoti apie jos mitybą bei meilę šiltnamiui.

Kaip tapai vegane?

Iš tiesų, visai neseniai ja tapau. Net nežinau, ar norėjau, kartais galvoju, kad mane visuomenė tokia „padarė“. Kiek save prisimenu, visada labai mėgau daržoves, nors ir buvau be galo liekna. Visi man sakydavo, kad valgyčiau daugiau riebalų, bet man tiesiog labai patikdavo grįžti namo, nueiti į daržą ir pasirauti produktų salotoms, jas pasidaryti ir suvalgyti. O visokie mamos pyragai taip ir likdavo nepaliesti. Labai laukdavau pavasario, kai pagaliau šiltnamyje prasidėdavo gyvybė ir imdavo derėti daržovės. Suaugusi išsikrausčiau į miestą, tada nutolau nuo tokių dalykų, bet irgi stengdavausi daug salotų valgyti – man tai pats geriausias maistas. Galiausiai vėl grįžau į gimtąjį miestą ir ėmiau aktyviai užsiimti šiltnamio priežiūra. Man tai laisvalaikis ir malonumas. Štai dabar jau penkti metai prižiūriu kelis šiltnamius, kuriuose auginu ne tik tradicinius augalus, bet ir įvairius egzotiškus. Galiausiai visi manęs ėmė klausinėti, ar aš veganė, ir tada nusprendžiau pabandyti tokia tapti.

O šiltnamio darbai nevargina?

Nepasakyčiau, kad tas mano šiltnamis labai tvarkingas. Aš tikrai mėgstu užauginti naujas įdomias daržoves, man patinka žiūrėti, kaip jos sukrauna vaisius, kaip šie noksta. Bet šiaip nesu labai darbšti žemės ūkyje. Visada atsibosta ravėti, todėl ne visada tą ir padarau. Be to, kartais be gailesčio išvažiuoju atostogauti ir tada lieka šiltnamis nepalietas ilgiau, negu turėtų. Nerimauju, paprašau kaimynės, kad kartą palietų. Tačiau, manau, jeigu būčiau labiau rūpestinga, geriau viską suorganizuočiau. Man dabar tikrai labai patinka džiaugtis tuo šiltnamiu, bet kas žino, gal pavargsiu, gal atsibos…

Ką labiausiai mėgsti iš šiltnamio gėrybių?

Nieko labai įdomaus nepasakysiu. Įvairius mėlynus ir egzotiškus augalus auginu tik dėl įdomumo, bet išties labiausiai mėgstu lietuviškus, tradicinius augalus. Patinka man paprastos salotos, rūgštynės, špinatai. Kaip matote, jau akivaizdu, kad labai mėgstu lapines daržoves. Mėgstu tikrai ir agurkus. Tai gal čia žalia spalva kalta? Tačiau pavasarį labiausiai džiaugiuosi ridikėliais.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>