Šviestuvai ir jų istorija

Namų šviestuvaiŠiandien būtų sunku įsivaizduoti bet kokių patalpų interjerą be atitinkamai pritaikyto apšvietimo. Ar tai būtų gyvenamasis namas, daugiabutyje įrenginėjamas būstas, ar pramoninės, administracinės, komercinės patalpos, kurioms svarbu ne tik tai, kokio dizaino šviestuvai bus naudojami, bet ir jų paskirtis, kokybė bei sąlyginai ilgas veikimas. Dar ne taip ir seniai žmonės naudojo vienos, daugiausiai keleto rūšių šviesos šaltinius, kurie buvo taikomi visų tipų patalpoms be išimties. Tad siūlome pasidomėti šio, atrodytų, paprasto, tačiau daug reikšmės mūsų gyvenime turinčio daikto atsiradimu. Pateikiame keletą faktų apie tai, kaip atsirado šviestuvai:

  • Gilioje senovėje žmonės bet kokia jiems svarbia veikla galėjo užsiimti tik šviesiu paros metu. Vėliau, evoliucionuojant, buvo atrasta ugnis, kurią įvaldžius mūsų protėviai turėjo galimybę dirbti bei įvairius ūkio darbus atlikti ir naktį.
  • Beveik 3000 metų prieš mūsų erą buvo išrastos žvakės. Jos buvo naudojamos akcentinės šviesos srauto sukūrimui ir turėjo didelę įtaką tolimesniems išradimams, lėmusiems, kad šiandien šviestuvai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.
  • Dirbtinis apšvietimas į mūsų gyvenimą atėjo XVIII a. pabaigoje – šiuo laikotarpiu buvo sukonstruota aliejinė lempa. Su jos atėjimu išrasti ir staliniai šviestuvai, skirti skaitymui. Tuo metu visuomenėje jie buvo praminti studentų šviestuvais.
  • XIX a. šviesos šaltinių kūrime buvo bandoma naudoti dujas. Deja, šis būdas buvo ne itin populiarus tarp vidurinės ar aukštesniosios klasės atstovų. Pagrindine kliūtimi šiems šviestuvams įsitvirtinti rinkoje tapo nemalonus kvapas bei galimai žalingo poveikis namų interjerui.
  • XIX a. labai svarbus apšvietimo evoliucijoje. Tuo metu buvo pradėta eksperimentuoti su elektros išlydžiu, pagaliau atrasta elektros lemputė. Kadangi jos eksploatacija nebuvo brangi, šviestuvai pradėjo sparčiai populiarėti.
  • Šiandien galime džiaugtis turėdami labai platų šviestuvų pasirinkimą. Jie suskirstyti į rūšis ir tipus, kurie klasifikuojami pagal paskirtį, panaudojimą ir kitus panašius veiksnius. Patyrę dizaineriai, žaisdami su modeliais ir erdvių išsidėstymu, šviestuvų pagalba gali sukurti pageidaujamą stilių, į interjerą įnešti klasikos, modernumo, futurizmo ar bohemiškos dvasios. Šviestuvų gausa padeda žmonėms atsirinkti juos pagal individualius poreikis ir sukurti darbui ar laisvalaikiui pritaikytą, sveikatai nekenkiantį apšvietimą.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>