Ką daryti, kad telefonai netaptų priklausomybe?

Turbūt ne vienas mūsų sutiktų, kad telefonai – išties naudingi įrenginiai, kurie leidžia su kasdieniais iššūkiais susitvarkyti be galo greitai. Jais vos per keletą sekundžių rezervuosite staliuką mėgstamame restorane, nusiųsite giminaičiams iš tolimų kraštų kalėdinį sveikinimą, įsijungsite programėlę, kuria galėsite daryti rytinę mankštą ir pan. Visa tai tikrai praverčia nuolat skubantiems ir kaip įmanoma greičiau susitvarkyti su paprastais darbais norintiems žmonėms. Deja, kai kuriems telefonai tapo kone vieninteliu ir pagrindiniu bendravimo, socializacijos įrankiu. Žinoma, prie to prisidėjo ir įvairūs socialiniai tinklai, kurie leidžia dalintis savo veikla, mintimis, laisvalaikiu ar komunikuoti su išoriniu pasauliu. Tačiau su jų atėjimu atsirado ir didžiulė dalis žmonių, kuriems gyvenimas socialiniuose tinkluose ir naršymas telefone tapo svarbesnis už tikrąjį. Kad ir kaip nesinorėtų manyti, jog šiam žmonių ratui priklausote ir jūs, riba tarp įprasto ir žalingo naudojimosi telefonu – labai plona. Ką daryti, kad telefonai netaptų priklausomybe?

Kaip atpažinti pavojaus signalus?

Telefonai internetuAr dar pamenate laikus, kai nuėję į pasimatymą ar susitikę su draugais tiesiog kalbėdavotės, juokdavotės ir krėsdavote kvailystes? Manote, kad lygiai taip pat linksminatės ir dabar? Pabadykite bent vieną vakarą save stebėti iš šalies. Jei niekas nepasikeitė – šaunu – jūs nesate priklausomi nuo savo telefono. Jei atkreipėte dėmesį, kad visą vakarą jums ar jūsų draugams netilo telefonai, visi nevalingai sklaidė socialinius tinklus ar naujienų portalus bei kalbėjo vien apie tai, kas kokia nuotrauka pasidalino – sunerimkite. Gali būti, kad patys to nesuprantate, tačiau žengiate priklausomybės link.

Kaip kovoti?

Laiku ėmusis tinkamų priemonių, įpročio niekur neiti be telefono ir nuolat naršyti jame galite atsikratyti visai nesunkiai. Jei esate vieni namuose, važiuojate traukiniu ar autobusu ir jums tikrai nuobodu – šiek tiek „įlįsti“ į savo telefoną tikrai ne nuodėmė. Tačiau einant į susibūrimus, kur bus daugiau žmonių ar laiką leidžiant su antrąja puse, mobilieji telefonai yra neatsiejama priemonė susisiekimui, tad pabandykite telefoną įsidėti į kišenę ar rankinę ir visą vakarą jo nė neišsitraukti – nebent laukiate tikrai svarbaus skambučio. Patikėkite, nieko blogo neatsitiks, jei neįamžinsite kiekvieno savo žingsnio ir nesidalinsite juo su visu pasauliu. Pagalvokite, ar dalyvaudami mėgstamiausios savo grupės koncerte norėtumėte priklausyti daliai klausytojų, kurių telefonai iškelti į viršų viso renginio metu, kad tik nebūtų praleistas nė vienas kadras, ar daliai tų, kurie iš tiesų mėgaujasi akimirka ir šoka taip, tarsi nebūtų rytojaus? Juk geriausi prisiminimai lieka širdyje, o telefonai gali būti tik antraeiliais pagalbininkais, leidžiančiais jais dalintis su kitais.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>