Tikro staliaus įrankiai

Lentų kainaAkivaizdu, kad pačios lentos kaina niekada nėra tokia didelė, kiek kainuoja pačios medienos apdirbimas. Jeigu nori pasidaryti sau lentyną, turi turėti tam įrankius. Galbūt pakankamo dydžio lentos kaina bus tik kokia 1 – 2 eurai, tačiau gaminio plikomis rankomis nepasidarysi. Taigi, lentos kaina taps nebe lentos kaina, bet ir visų įrankių pirkimo arba jų nuomos. Kai perkame gaminius, jau pagamintus, tiesiai iš parduotuvės (lentynas, stalus), tada įrangos kaina nebūna tokia didelė, nes tie patys įrankiai kažkam tarnuoja kelis ar keliolika metų, taigi, vertė krenta vienam daiktui. Kainuoja daugiau pati jėga darbo, elektros energija. Tačiau ką reikia turėti, jeigu iš nusipirktos lentos norite patys pasidaryti sau baldus ar kitus medienos gaminius?

Pjūklai

Patas paprasčiausias ir tikrai būtinas dalykas, norint dirbti su mediena, bus pjūklas. Kiekvienas žingsnis norint padalinti medį, bus žengiamas naudojant pjūklą. Štai kodėl su pjūklu galima jau ir pačiame miške nusipjauti šaką, taip pat galima ir namie dirbant pasiimti medienos lentą ir ją susipjaustyti į reikiamas dalis. Tam, kad žinotumėte, kur pjauti, visada reikia naudoti matavimo sistemą, pieštuką, bet šios kanceliarijos prie įrankių nepriskirsime. Pjūklai yra įvairūs. Vieni ploni su mažais dantukais tinka pjaustyti mažesnėms detalėms, kiti stambūs kaip krokodilo dantys tiks dviese pjauti rąstą.

Staklės

Modernus stalius būtinai turi bent porą staklių, kurios pjauna skirtingais kampais. Tik pjovimas su staklėmis leidžia išsipjauti tikrai gerus ir reikalingus dalykus. Tik staklės leidžia turėti tokį, kokį nori lygumą, gerą kampą, ne kreivas, vienodas detales. Kartais tikrai svarbu milimetrinis tikslumas, simetrija, ir būtent staklės padeda tai padaryti. Tačiau, jeigu esate stalius mėgėjas, galite apsieiti ir su paprastesne įranga.

Šlifavimo įranga

Turint gaminius, juos reikia šlifuoti. Kad būtų malonūs liesti, glotnūs. Galima rankomis tą daryti naudojant paprasčiausią švitrinį popierių, tačiau galima naudoti ir elektrinius šlifuoklius. Jie leidžia greičiau pasiekti rezultatą, taigi, šlifavimo įranga sukuria tikrąją medienos vertę. Vėliau prisideda ir apdaila, tačiau jai įrankių daug brangių nereikia. Pasirenkate, kokį norite laką, taip pat dažus, ir su teptukų bei volelių pagalba galite padengti lentas kokiais tik norite sluoksniais. Visa tai leidžia pamatyti, kaip gražiai galiausiai gali atrodyti mediena, kaip puikiai gali spindėti spalvotai nudažytos medinės lentynos, taburetės ar staleliai. Staliaus darbas ne tik malonus, bet ir gerai apmokamas.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>