Vejų pjovimas – darbas, iš kurio gali uždirbti

Apsilankę parduotuvėje https://parkutechnika.lt/vejapjoves pamatysite iškart. Juk tai – viena paklausiausių prekių. Ir tikrai, su vejapjove gali tikėtis gerai nupjauti žolę sau, o gal kartais ir kaimynams? Žolių pjovėju Švedijoje dirbęs Aurimas sako, kad toks darbas jam buvo geras pragyvenimo šaltinis, o dar labiau jis nustebino grįžus į Lietuvą.

Emigrantams – geras kąsnelis užsienyje

Žolės pjovimo sprendimaisavaeiges vejapjoves rankenos įsikibęs Aurimas po pieveles važinėjosi už praėjusią vasarą viename Švedijos mieste, gyvenamųjų namų kvartale. „Aš tada buvau studentas ir man pasitaikė per pažįstamus tokia galimybė išvažiuoti pavasarį padirbti. Viena draugė turėjo į tą vietą važiuoti, bet paskutinę minutę jai pasikeitė planai ir man pasiūlė į jos vietą. Aš turėjau irgi gana gerą charakteristiką, puikiai kalbėjau anglų kalba, kuria lengva ten susišnekėti, nes kiekvienas užkalbintas ją ten moka. Todėl supratau, kad ten geras kąsnelis. Ir tai pasitvirtino. Išties, tas darbas pas žmones nebuvo sunkus. Ten ne tokie standartiniai kotedžiukai, kaip britiškuose filmuose. Ten pas daug ką yra ir tikrai labai nemaži sodo plotai, kuriuos reikėdavo nupjauti. Tačiau man atrodė tuo metu, kad uždarbis yra milžiniškas. Buvau tik dirbęs anksčiau Lietuvoje picerijoje, kur per mėnesį juodo darbo užsidirbdavau 400 eurų. Ten aš per valandą užsidirbdavau 30 eurų, tai jūs suprantate, kiek per mėnesį? Ir tai, kiek žinau, kad kaip Rytų Europietis ten dirbau turbūt pigiausiai iš visų, kurie tokias paslaugas teikia“, – sako jaunas vyras.

Užsidirba ir Lietuvoje

Ką dar pasakoja šis vaikinas? Jis sako, kad vejapjoves pamatęs Lietuvoje, susimąstė, ar ir čia nėra taip, kad kartais visgi reikia žmonėms nupjauti žolę. Juk kiek yra vienišų motinų, kurios pačios nepjauna, kiek yra fiziškai nepajėgių apleistų senukų. Arba tiesiog prabangiai gyvenančių žmonių, kurie mielai leidžia maloniai laiką darydami kitokius dalykus. Ir tada vaikinas nutarė pabandyti užsidirbti pas tautiečius. Situacija jį labai nustebino, nes paaiškėjo, kad ir Lietuvoje tokia paslauga kainuoja nemažai, o paklausa tikrai yra.

Kokį vejos pjovėją samdytų lietuviai?

Tačiau didžiausią pranašumą Aurimas turėjo čia šioje rinkoje dėl to, kad buvo padorus jaunuolis. Mat paprastai fiziškai silpnesni žmonės nenori samdyti neaiškaus pageriančio kaimyno, kad jis nupjautų žolę. Jiems patinka jaunas ir be žalingų įpročių žmogus, kuris dar ir sutartį pasirašo dėl tų atliekamų darbų, taigi, tikrai neapgaus.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>