Ar galėtumėte būti geras vadovas?

Jeigu vyktų vadovų atranka ir Jūs į ją nueitumėte, susidurtumėte su daugybe įvairių klausimų, testų, greičiausiai šiuos testus ir vertinimus atliktų speciali personalo atrankos agentūra. Juk kas geriau išrinks vadovą, jeigu ne specialistai. Ar jūs būtumėte geras vadovas? Neklausiame, ar būtumėte atrinktas, tačiau kviečiame paklausti savęs keleto klausimų, kurie padės atskleisti, ar galėtumėte būti geras vadovas ar vadovė.

Mąstote siauriai ar plačiai?

Vadovavimas įmonėjeGalimas daiktas, kad vadovų atranka pirmiausia siektų nustatyti jūsų kaip mąstytojo tipą. Kas jūs būtumėte: plačiai nužvelgiantis erelis ar į mažus kirminėlius besikoncentruojantis žvirbliukas. Tiek vienas, tiek kitas reikalingas ekosistemai, tačiau būtent platus erelio žvilgsnis, gebantis kartu pamatyti visą bendrą planą ir mažus dalykus jame, būtų tai, ko reikia. Jeigu jums už viską labiau patinka analizuoti ilgalaikes strategijas, plačius kontekstus, o kartu gebate ir pasigilinti į smulkesnius elementus, tai yra vadovo bruožas. Ir atvirkščiau – jeigu tokius darbus paliekate kitiems, o pats mielai tiesiog gilinatės į vieną siaurą sritį, reiškia, kad galite būti jos meistras, bet nebūtinai vadovas.

Ar mėgstate bendrauti?

Jau pati vadovų atranka parodo, ar žmogus linkęs bendrauti. Vadovas kartais daugiau nieko per dieną nepadaro, tik kalba su žmonėmis ir sutaria įvairius sandorius. O darbus atlieka kiti, galbūt žemiausioje grandyje esantys žmonės. Iš tiesų, geram vadovui labai svarbu turėti puikius išlavintus komunikacinius įgūdžius. Tačiau komunikacija nereiškia tauškimas ir pliurpimas – reikia mokėti sistemingai išsakyti nuomonę ir visa kita. Vadovas turi mokėti bendrauti, bet neplepėti ir negaišti be reikalo. Jam reikės mokėti gražiai ir dominuojančiai bendrauti su pavaldiniais, savo komanda, taip pat sukurti ryšius su partneriais, klientais.

Ar pakeliate daug planų ir streso?

Vadovo darbas – reikalaujantis daugiausia streso. Pagalvokite apie šalies prezidentę – kaip ji miega ramiai naktimis, kai ant pečių visa Lietuva? Kiekvienas vadovas eina kas vakarą miegoti su krūva neišspręstų klausimų. Todėl reikia mokėti kovoti su stresu, reikia turėti tą gebėjimą šaltai žiūrėti į reikalus, o ne panirti į juos, kol išprotėji.

Ar galite dirbti su atsidavimu?

Galiausiai, nors asmenines ribas reikia nubrėžti vadovaujant, ir nedaryti to, ko sakei nedarysi, tačiau reikia turėti omeny, kad vadovas rūpinsis ir dirbs daugiausiai. Jeigu neatiduosite savęs, jeigu dirbsite be atsidavimo – sėkmės nebus. Turite žinoti, kad jūsų kompanija yra kaip jūsų vaikas, ir tai nesiliauna 17 val. uždarius biuro duris.

Įrašų navigacija


Komentarai

  • kas yra verslo procesas

    Savoka geras vadovas skirtingais laikotarpiais buvo apibūdinama taip pat skirtingai. Kažkada buvo itin vertinamas autoritarinis valdymo būdas, o šiomis tienomis priešingai – demokratinis. Toksai vadovavimo būdas skatina pasitikėti bei vertinti visą įmonės procesų optimizavimo sistemą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>