Ar verta gyventi kartu tik dėl vaikų?

AlimentaiPo skyrybų viskas visur atrodo panašiai: mokami alimentai, vaikas gyvena pas vieną iš tėvų arba pakaitomis, pora nebendrauja ir pamiršta visą buvusią meilę, tačiau drauge gali pasimiršti ir buvusios negandos. Tačiau vaikams vis tiek bet kurios skyrybos tampa kertiniu jų gyvenimo įvykiu, formuojančiu asmenybę, paveikiančių psichiką. Apie neigiamą skyrybų žalą žinantys tėvai ir jaučiantys, kad jau yra ant skyrybų slenksčio, visuomet kelia klausimą, ar verta gyventi kartu tik dėl vaikų, siekiant juos išgelbėti nuo skyrybų traumos. Pažvelkime į šį klausimą išsamiau.

Kai po vienu stogu verda pragaras

Išties, ar skyrybos geresnė išeitis, labai priklausys nuo to, ar po bendru stogu verda pragaras, ar ne. Jeigu namai tapę tokia karo zona, kurios neįmanoma niekaip kitaip sutvarkyti, tada reikia skirtis. Tai atvejis, kada sakome, kad tikrai skyrybos nutrauks tą karą, o kiekvieną akimirką namuose, verdant pokyčiams, esant riksmams, juo labiau fiziniam smurtui ir panašiems dalykams – tai yra tikras košmaras, kiekviena akimirka tokiam vaikui gali būti košmaras. Ir tik skyrybos gali namams tuomet atnešti ramybę.

Kai vienas iš tėvų neskiria pinigų išlaikymui

Vaikams priteisiami alimentai – tai tam tikrais atvejais yra būtinas dalykas, norint užtikrinti darną namuose. Kada vaikas siaubingų santykių metu tampa manipuliacijos įrankiu, išlaikymas irgi tampa ginklu. Tas, kas skiria pagrindinį išlaikymą, įgyja galią. Jeigu dėl nesutarimų imama nebeskirti pinigų vaikams, jie tampa aukomis dviejų suaugusių vaikų problemų. Taigi, alimentai ir jų priteisimas gali būti svarbia priežastimi kreiptis į skyrybų centrą.

Kai šeima sutaria, bet nebemyli vienas kito

Tačiau galbūt yra atvejų, kada santuoka vardan vaikų gyvenimo visgi gali tęstis. Kartais žmonės be reikalo, per anksti priima sprendimą skirtis, o galėtų gyventi drauge toliau. Kada? Pavyzdžiui, tuomet, kai jie lyg ir sutaria vienas su kitu, nesipyksta, tačiau iš esmės sako, kad jų jausmai vienas kitam atšalo, kad jie nesižavi daugiau vienas kitu. Reikia pabrėžti, kad tai normalus dalykas. Daug žmonių tiki kažkokiom Disnėjaus pasakomis ir galvoja, kad sutuoktiniai vienas kitam turi jausti tą patį, ką per pirmą pasimatymą. Tačiau santykiams nusistovėjus romantiką, meilę reikia stengtis pakurstyti, o faktas, kad žmonės vienas kitam atsibos per gyvenimą, yra toks dalykas, kurį galima nesunkiai numanyti dar net neturint jokių santykių. Tad jeigu gyvenate taikoje, gyvenkite dėl vaikų – padovanosite jiems pavydėtinai gerą gyvenimą.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>