Echoskopijos tyrimas jūsų venoms

Echoskopijos tyrimas taikomas jau daugiau nei pusę amžiaus ir šio tyrimo atsiradimas medicinoje išties labai pasitarnavo daugybės sudėtingų ligų ankstyvai diagnostikai. Šiandien echoskopija kaip tyrimas prieinama kiekvienam. Straipsnelyje plačiau pakalbėsime apie šio tyrimo reikšmę ir naudą.

Echoskopijos reikšmė

Diagnostiniai tyrimaiEchoskopijos tyrimo pagrindas paremtas ultragarso spindulių skverbimusi pro audinius. Dažniausiai tyrimas taikomas šiems vidaus organams tirti: kepenims ir jų patalogijai (cistų, auglių, metafazių, kepenų struktūros ir dydžio nustatymas), tulžies pūslės ir latakų tyrimams, tulžies pūslės motorinė funkcija, kasos blužnies patalogijai ir aortospatalogijai nustatyti. Šlapimo išskyrimo sistemos patalogijos ir sutrikimai taip pat dažniausiai yra tiriami šiuo būdu. Tai inkstų kraujagyslių būklė, sėklidžių patalogijos, prostatos, šlapimo pūslės patalogijos stebėjimas. Žinoma,echoskopiniai tyrimai padarė tikrą revoliuciją tiriant neščiąsias. Šio tyrimo dėka gali būti diagnozuotas ankstyvas nėštumas, stebimas vaisiaus vystymasis. Ultragarsinis tyrimas taip pat naudojamas tiriant krūtų patalogijas, cistų ir auglių formavimasi, sąnarių echoskopinis tyrimas padeda nustatyti sąnarių ligas, sausgyslių, raiščių patalogijas, o akiųechoskopiniu tyrimu galima nustatyti akių trumparegystę. Ultragarsu taip pat tiriamos naujagimių smegenys, nustatomos anomalijos. Ne taip jau seniai šis tyrimas imtas naudoti venų ir kraujagyslių anomalijoms tirti. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre echoskopijos tyrimas taikomas kojų venų ištyrimui. Tyrimą paprastai atlieka chirurgas. Žmonės dažnai skundžiasi nuo neramių kojų sindromo, jos ima skaudėti, tinti ir kelti diskomfortą. Greitos ir itin paprastos procedūros metu patvirtinama arba atmetama kojų venų trombozė, išaiškinamas ligos židinys ir išplitimo plotas, ištiriamas kraujo refliuksas, randamos varikozinės poodinės vietos. Echoskopinis tyrimas turi labai daug privalumų. Visų pirma, tai greitas tyrimas, kurio rezultatai ir diagnozės gaunamos tą pačią akimirką, todėl pacientams nereikia nežinomybėje gyventi dar pora dienų ar savaičių. Kitas privalumas – ultragarsinis tyrimas nekelia jokio diskomforto ir yra visai neskausmingas. Tyrimas gali būti taikomas visoms amžiaus grupėms, taip pat tai vienas iš tų tyrimų, kuriuo galima gauti itin tikslius rezultatus. Pasiruošimas procedūrai neturi išskirtinės specifikos. Atliekant tokių vidaus organų echoskopiją kaip inkstų, šlapimo pūslės, kiaušidžių – dažnai reikia būti suvartojus nemažą kiekį skysčių, tada gaunami tikslesni rezultatai. Tuo tarpu venų echoskopijai papildomai ruoštis nereikia, patartina prieš tyrimą nevartoti alkoholio ir tabako gaminių, o atėjus į tyrimo kabinetą tereikia nusimauti kelnes, todėl jeigu yra galimybė apsirengti patogiau – visada ja pasinaudokite. Galite būti tikri, kad procedūra nebus skausminga ir užtruks iki pusvalandžio. Jeigu neturite didelių nusiskundimų, tačiau jaučiate, kad profilaktiškai reikėtų atlikti ultragarso tyrimą, būtinybė padidėja ypač jeigu turite antsvorio, sergate cukriniu diabetu, priklausote rizikingai amžiaus grupei, jeigu esate linkęs sirgti širdies ligomis. Ortopedijas profesionalai Orto Pro pasiūlys jums aukščiausios kokybės paslaugas, atras jūsų venų problemas ir padės nebekentėti dėl kojų skausmo.

Ankstyva diagnostika užkerta kelią ligoms

Northway medicinos ir diagnostikos centro internetinėje svetainėje nmc.lt taip pat galite rasti būtent šios įstaigos siūlomas paslaugas, tarp kurių – gydytojų konsultacijos, instrumentiniai tyrimai, laboratoriniai tyrimai, gydytojų konsultacijos, įvairaus tipo operacijos, reabilitacijos procedūros, kurioms priklauso fizioterapija, kineziterapija, reabilitacijos ir sveikatingumo programos bei masažai. Sveikatinimo programų skiltis taip pat labai gausi – jai priklauso mankštos nėščiosioms, mankštos po gimdymo, programos kūdikiams, programos vaikams, masažai ir gausybė kitų procedūrų. Šiandien kaip niekada turime labiau rūpintis savo organizmu. Kada medicina yra taip ištobulėjusi, o sudėtingiausi tyrimai, tokia kaip echoskopija, yra prieinami kiekvienam, turime ypač gerai klausytis savo organizmo signalų ir užkirsti rimtiems susirgimams ankstyva diagnostika.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>