Ką apšviečia automobilio šviesos?

Važiuodami keliu nesuprasime, ar kitų eisme esančių automobilių šviesos yra iš https://www.autosviesos.lt, ar kitur. Bet jeigu kuri mašina pasirodys neapšviestais numeriais ar išvis važiuos tamsoje be šviesų – bandysime apie tai vairuotoją įspėti, kad tik jis kuo greičiau įsijungtų tas būtinas šviesas. Ir visgi, kodėl automobilių šviesos būtinos, ką jos nušviečia?

Automobilių numerių apšvietimas

ŠviesosBūtinos ne tik šviesos, bet ir automobilio numerio apšveitimas: https://www.autosviesos.lt/led-numerio-apsvietimas. Tik jis padeda matyti, kokia iš tikrųjų mašina važiuoja čia vienoje ar kitoje pusėje. Tik su automobilio numerių apšvietimu galima būti tikri, kad nesame įtartini vairuotojai, kitiems keliantys nepasitikėjimą. Dar visai neseniai žiniasklaidoje nuskambėjo atvejis, kaip moteris vairavo mašiną ir ją labai išgąsdino įkandin sekęs automobilis, kuris visiškai buvo su neapšviestais numeriais. Kadangi ne per seniausiai buvo nuskambėję ir keletas įvairių skandalų, susijusių su auto pagrobimais ir moterų užpuolimais kelyje, ji išsigando. Pasirodo, tas žmogus tiesiog netyčia pametę per duobes važiuodamas savo numerius.

Šviesos įspėja apie pačią mašiną

O kam apskritai reikalingos automobilių šviesos? Jos, visų pirma, tiesiog apskritai įspėja apie pravažiuojančią vienokią ar kitokią mašiną. Jūs turite būti su šviesomis, kad prietemoje, per lietų, kitos mašinos ir visi kiti eismo dalyviai jus matytų. Juk automobilis lekia greitai, daug greičiau nei, pavyzdžiui, žmogus, todėl žmogui pravartu žinoti, kad galbūt į jį atlekia mašina, o tamsoje apie tai įspės tik šviesos. Avarinės šviesos rodo vienus ženklus, kitaip dega šviesa stabdant ir būtini yra posūkio žibintai, kurie kitiems eismo dalyviams praneša apie jūsų planus pasukti iš vienos vietos į kitą.

Apšviečia kelią

Svarbu paminėti ir tai, kad automobilių šviesos yra gyvybiškai būtinos tam, kad matytumėte kelią, kur jis neapšviestas kelio žibintų. Mieste, aplinkkelyje įmanoma matyti kelią ir be šviesų, bet ką kalbėti apie keliones miškais, kaimais, priemiesčiais, kur nėra kelio šviesų? Taigi, kelią apšviesti yra būtina.

Apšviečia atšvaitus

Taip pat svarbi šviesų funkcija – sukelti atspindį nuo šviesą atspindinčio paviršiaus. Atspindėti galima šviesą nuo prie kelio esančių kuoliukų, taip suvokiant kelio ribas. Taip pat nuo tam tikrų pažymėtų objektų. Šviesą atspindinčias liemenes turi dėvėti kelio darbininkai, avarinėje situacijoje sustoję vairuotojai, dviratininkai, pėstieji turi turėti atšvaitus. Ir visi šie dalykai bus pastebimi ir atspindės šviesą tik tuomet, kada vairuotojo auto šviesos veiks.

Įrašų navigacija


Komentarai

  • trafic.lt

    Kas svarbiausia, kad lemputės yra tokios pigios, o skirtumas tarp jų milžiniškas. Aš naudoju xenon, tarnauja ilgiau, nei įprastinės.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>