Kaip įrengti slėptuvę šeimai

Tam, kad žmonės jaustųsi saugūs, jų namuose neretai atsiranda tokios slėptuvės kaip safe room. Jose žmonės gali slėptis ekstra atvejais, tokiais kaip karo, stichinės nelaimės ir panašiai. Tačiau reikia žinoti, kaip concrete safe room yra įrengiamas ir pritaikomas šeimai. Lietuvoje yra dar ne itin daug priežasčių, dėl kurių mums reikėtų tokių saugumo kambarių, nes gyvename gana ramiomis politinėmis ir gamtinėmis sąlygomis. Tačiau kitiems žmonėms kituose kraštuose to gali reikėti.

Kur pavojingiausi

Saugus būstasJeigu galvotume apie užpuolimo pavojų, reikėtų pažiūrėti į pasaulinę nusikalstamumo statistiką. Visų pirma, tai gali būti nusikalstamumas Pietų Amerikoje. Kai kurių dalykų mes jau net negalime žinoti apie tai, kaip vyksta mafijų karai, kaip vietiniai plėšikai užpuola vietinius verslininkus, atima viską iš parduotuvių savininkų ir pan. Tačiau kai kuriuose Meksikos, Venesuelos kvartaluose susišaudymai yra nuolatinis, kasdieninis dalykas. Žinoma, ten gyvenantiems žmonėms tikrai praverstų įsirengti safe room, deja, kai nėra pinigų niekam, galbūt jų nebus ir slėptuvei, bent jau tikrai kokybiškai.

Korumpuotose šalyse taip pat verta turėti savo slėptuves, tačiau daugiau turtingiems žmonėms, valdininkams. Taip pat tą verta turėti ir tose šalyse, kuriose yra dideli mafijos tinklai, bendradarbiaujantys su teisėsauga.

Pavojinga dėl karo pavojaus visuomet tose srityse, kuriose nuolat būna išpuoliai. Pavyzdžiui, Izraelyje, Palestinoje, ką jau kalbėti apie Gazos ruožą. Taigi, siekiant apsisaugoti žmonės taip pat ten turi slėptuves. Žiūrėdami senus filmus ar skaitydami istorijos knygas matome, kad slėptuves žmonės turėdavo ir Lietuvoje, ypatingai Holokausto metu, kai slėpdavo žydus. Dėl stichinių nelaimių slėptuves verta turėti Filipinuose, Australijoje, Naujoje Zelandijoje ir kitose vietose, kuriose dažnai būna potvyniai, tornadai, liūtys.

Safe room įrengimo principai

Sakoma, kad tam, kad išgyventum bet kokį pavojų, įrengiant saugumo kambarį, reikia užtikrinti, kad jame būtų žmogaus reikmėms reikalingų dalykų 3 savaitėms. Vadinasi, jame reikia pilnai parūpinti maistą ir vandenį 3 savaitėms, nes tai užtikrintų išgyvenimą. Gali būti, kad per 3 savaites pasibaigia stichinė nelaimė, o politinė situacija pasikeičia į vieną arba į kitą pusę. Taip pat reikia turėti ir pakankamai vandens. Maisto gali reikėti ir šilto, todėl yra rekomendacija pasistengti turėti ir nedidelę portabilią viryklę, ant kurios būtų galima kažką išsivirti. Žinoma, svarbu užtikrinti oro, vandens, kanalizacijos tiekimą į tą slėptuvę, nes tai vis tiek esminiai žmogaus poreikiai.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>