Kaip keičiasi vaikų norinčių žmonių gyvenimas

Kūdikiai ir jų prekėsKai nesame dar pasirengę vaikams kudikiams, klausimai „o kada turėsi vaikų“ arba net raginimai jų greičiau turėti, „kad mama turėtų anūkų“, skamba kvailai. Kartais nervina, galiausiai, atsiranda tam tikras priešiškumas šiai temai ir net vaikams. Taip yra dėl to, kad vaikų neturintys žmonės dažniausiai gyvenime tarsi dar nėra atradę naujos dimensijos. O kai ji atsiranda – gyvenimas tikrai pasikeičia, nes pasipildo nauju ir daug ką lemiančiu, kitokiomis spalvomis nušviečiančiu dalyku.

Iki vaiko turėjimo

Sakome, kad gyvename gerai, kol neturime vaikų. Jeigu turime mėgstamą veiklą, tuomet mūsų nespaudžia net ir pustuštis asmeninis biudžetas. Ai, išsimiegoti gali ir ant išnuomoto kambario grindų ar paskolinto čiužinio, pramogauti gali nemokamuose koncertuose ar autostopu keliaujant po Europą. Studijavimas irgi nieko nekainuoja. Laiko ir pinigų – visko užtenka. Kadangi daugybė puikių dalykų gyvenime yra nemokami. Tačiau tik ne vaikams. Būtent dėl to bevaikiai vaikai turi mažiau priekaištų socialiniai, medicinos ir kitoms sistemoms Lietuvoje, yra patenkinti gyvenimu, nes daug lengviau susidoroja su įvairias iššūkiais.

Planuojant vaikus

Šalies situacija atrodo kitokia, planuojant vaikus. Jau tada ima viskas keistis, kai du jauni sąmoningi žmonės staiga supranta, kad turint vaiką, geriau turėti pastovią gyvenamą vietą. Išsinuomojus kažką nežinai, už kiek laiko tau lieps išsikraustyt. Būtų geriausia turėti savo. Būsto pirkimo iššūkis – labai rimtas ir gąsdinantis. Juk vaikams kudikiams ir šiaip gimus reikės visokių prekių, išlaikymo net 20 metų! O dar reikės mokėti būsto paskolą. Tada ir atsiveria akys. Imama žiūrėti, kokias alternatyvas gali turėti, ką gali dirbti, kad uždirbtum daugiau, kur gyventi. Galiausiai, svarstoma, ar rinktis namus žalioje pievoje už miesto, ar mažame daugiabutyje centre. Tėvai ima daugiau dirbti, o motina – iš visų jėgų stengtis užtikrinti oficialias pajamas, kartais net dirbtinai padidintas, nes išėjus motinystės atostogų, reikės gauti SODROS išmokas.

Turint vaikų

Kai turi vaikų, vaikams kudikiams atsiranda didžiausi prioritetai. Keičiasi pirkiniai ir gyvenimo prioritetai, nes dažniausiai pirmiau galvoji apie vaiką – kad jam nieko netrūktų. Nepamiršti ir savęs, bet supranti, kad ta finansinė laisvė, kai galėjai sau leisti gyventi kad ir minuse, kai dar neturėjai vaikų – ji turbūt jau negrįš. Tačiau kartu atsiranda ir labai daug džiaugsmo, visiškai naujo ir kitokio. Evoliuciškai žvelgiant, žmogaus, kaip ir visų kitų gyvūnų rūšių, gyvenimo prasmė – palikuoniai, ir todėl mums gamta suteikia vidinės laimės pojūtį.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>