Kas lemia miško vertę?

Miškas Lietuvoje yra labai vertinamas turtas, tačiau reikia nepamiršti, kad jo išlaikymas kainuoja bei reikalauja laiko. Nieko keisto, kad daugelis nusprendžia, jog geriau parduoti, nei turėti tai, kas neneša jokios naudos. O galėtų. Juk skalbimų daug, kad tam tikri žmonės perka mišką. Tik reikia rasti Jums labiausiai tinkamą pasiūlymą ir, žinoma, juos pasinaudoti.

Jeigu asmuo teigia, kad perka mišką, tikėtina, kad jis puikiai išmano jo vertę. O kas ją lemia?

Miško supirkimas· Žinoma, pirmiausia, dydis. Kuo miško daugiau – tuo jis ir kainuoja daugiau, tačiau dažniausiai rinkoje pateikiamos kainos už hektarą. Tai padeda paprasčiau įvertinti kiek kainuos vienas arba kitas plotas perkant konkrečius miškus. Norisi sutaupyti, tačiau kainos vertinimas yra labai glaudus santykinai su kitais aspektais.

· Labai daug lemia ir miško amžius. Kuo jis yra brandesnis ir kuo greičiau galės būti naudojamas – tuo jo kaina yra didesne. Priešingai nei labai jauni miškai, kurie dar turi nemažai alio augti, kol galiausiai gali būti naudojami. Jų kaina yra mažesnė, tačiau ir gaunamos investicijos – kur kas vėliau. Natūralu, kad tai lemia kainą.

· Taip pat vertę nusako ir paties miško tipas. Lietuvoje dažniausiai pasitaikantys yra mišrūs, tačiau galima rasti ir eglynų, net ąžuolynų, kurie kainuoja daugiausia. Juk gera mediena – tikras lobis, tačiau pati mediena, pagal jos tipą, vertinama labai skirtingai.

· Žinoma, svarbi ir lokacija. Sunku atsakyti, kuriose Lietuvos miestuose miškai yra vertesni, tačiau aišku tai, kad dažniausiai vertinami tokie, kurie lengvai pasiekiami.

· Taip pat dažniausiai labai skirtingai vertinami tokie miškai, kurie yra regioniniuose parkuose. Paprasčiausiai pirkimas juose yra gana kosmopolitiškas, ne visada tinkamas pasirinkimas verslui.

· Miško vertę lemia ir galimi statiniai, kurie jame yra. Tikrai ne visada kelia, kadangi jie gali trukdyti operacijoms atlikti.

Kiekvienu atveju vertė labai kinta, tad tiksliausiai ją nusakyti gali specialistas. Štai todėl jeigu reikalingas vertinimas – geriausia iškart tartis su profesionalais, kurie konkrečiai įvertins Jūsų miško vertę, nusakys kainas ir galbūt tai padės Jums nuspręsti – ar parduoti verta, konkrečiai, ar tai atitinka Jūsų poreikius.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>