Duonos kelias: seniau ir dabar

Ar pamenate vaikystėje pratybų sąsiuviniuose figūravusius tokius motyvus, kaip kad duonos kelio pasakojimai? Ten nebuvo tokios technikos kaip kombainai ar purkstuvai, tačiau visi puikiai prisimename išraiškingus malūnus, arklių tempiamus plūgus… Dalykus, kurie dabar jau yra likę tik simboliais tų pačių žemės ūkio darbų. Taigi, duonos kelias liko panašus, tačiau tapo moderniu.

Dirvos paruošimas

Srutovežiai ir kita technikaVisų pirma, tokios mašinos kaip srutoveziai dirvos duonai netręšia srutomis. Mažai kas naudoja, kaip seniau, mėšlą tręšimui. Laukai dabar kvepia, dažniau yra tręšiami specialiais substratais, taip pat mineralinėmis trąšomis. Aišku, yra ekologiškų ūkių, kurie vis dar tręšia ir mėšlo gaminiais, tačiau tam nenaudojamas srutovežis. Apskritai dirvos paruošimas seniau, po įšalo, buvo toks dalykas, kuris žmogui būdavo labai sunkus. Vienetams tekdavo dirvą sukasti ir supurenti patiems. Visgi dažniau plūgą traukdavo arkliai, jaučiai, stiprūs gyvuliai, įkinkyti į šį sunkų darbą, išariantys dirvą. Šiais laikais nereikia nei žmogui vargti, nei gyvulių kankinti, nes tokius darbus puikiai atlieka ariamosios mašinos, kombainai.

Sėja

Duonos kelias prasideda, kuomet į paruoštą dirvą yra sumėtomos sėklos ir prasideda dygimas. Seniau sėja buvo vienas iš lengvesnių fiziškai žemės ūkio darbų ir sėjantis ūkininkas rugius, kviečius atrodė netgi romantiškai. Visgi, kai per kelias dienas turi apeiti daug hektarų ir užsėti, tos romantikos gal lieka ir mažiau. Tad puiku, kad dabar šį darbą galima dirbti su modernia sėjimo technika. Tam, kad tinkamai vyktų sėjimas, reikia aišku ir gerai atrinktų grūdų, tačiau čia jau galima sakyti žmogaus darbas.

Augimas

Na augalai patys auga, tačiau su specialiais purkštukais gali tekti juos lieti, jeigu yra labai prasta vasara ir visai nelyja, tik deginama velėna. Taigi, augimui paspartinti kartais reikia žmogaus pagalbos. Taip pat ir tada, kai puola virusai, ligos, parazitai. Tada yra nupurškiama chemikalais.

Derliaus nuėmimas

Seniau tai buvo laikas, kada vykdavo nepaprastai dideli darbai, o po jų ir derliaus šventė. Ir šventės turėjo paskirtį, nes reikėdavo atsigauti po darbų, pasidžiaugti nuimtu derliumi. O darbai būdavo sunkūs. Dabar viską padaro kombainai, pjovimo mašinos, ruloniniai presai.

Miltai ir duona

Galiausiai kviečiai būdavo kulami, sijojami, malami malūne, paskui jau minkoma tešla, kepama duona. Tačiau šiais laikais ir šiuos visus darbus lengvai atlieka modernios technologijos, kurios užtikrina greitą ir kokybišką darbą bei duonos kelią.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>