Kodėl jūsų maketas toks negražus?

PildymasNors galbūt spausdintuvu kaseciu pildymas jūsų namuose ar biure vyksta reguliariai, gali būti, kad atspausdintas maketas yra baisus. Ir negalite čia kaltinti rašalo ar spausdintuvo, nes problemų, dėl ko maketas negražus, gali būti šaknys visai kitur. Štai keletas pamąstymų, bandant nustatyti defekto kilmę.

Naudojate per daug spalvų arba jos nedera

Taip, kaip parduotuvėje kažkas derina spalvas dėliojant kanceliarines prekes į lentynas, taip ir jūs privalote susitvarkyti su spalvomis. Žinoma, jeigu nemokate paruošti spaudos maketo, reikia kreiptis į spaudos dizainerius. Tačiau jeigu jau ketinate viską daryti patys, tai pasistenkite tai padaryti gerai, ir dar geriau. Tad visų pirma, kaip minėjome, pasistenkite susitvarkyti su spalvomis. Geriau viską darykite nespalvotai arba prie juodos spalvos prijunkite vieną papildomą.

Naudojate per daug skirtingų šriftų bei jų pakeitimų

Siaubinga žiūrėti, kaip atrodo maketai su daugybe skirtingų šriftų. Tai neatrodys gerai nei skaitmeniniame makete, nei ant popierinio varianto. Atspausdinus bus dar blogiau. Taigi, pirmiausia pasirinkite vieną šriftą. Keiskite jo dydį, jeigu būtina – kartais pasirinkite jo formatavimą: italic arba bold, arba pabrauktą. Tačiau tai turi būti tas pats šriftas, o formatavimas gali būti paleistas tik kartą. Tuomet bus viskas daug tvarkingiau.

Neligiuojate grafinių elementų

Maketuojant naudojamas specialus maketavimo tinklelis, kuris leidžia suligiuoti tvarkingai visus tekstus, vaizdus, kitus grafinius elementus. Jeigu to nepadarote, atrodo klaikiai, ir viskas tampa tikrai negražu. Taigi, ligiuokite grafinius elementus, tai yra labai svarbu.

Nuotraukos ir paveikslėliai netinka vieni prie kitų

Jeigu naudojate kažkokius grafinius vaizdus, tuomet pagalvokite, kaip jie iš tiesų turėtų atrodyti. Tai gali būti panašaus stiliaus juodai baltos fotografijos. O galbūt tai gali būti tik karikatūros, o gal tik spalvotų tapybos darbų miniatiūros. Visais atvejais, tai turi derėti tarpusavy, o geriausia jeigu tai bus tiesiog iš to paties komplekto.

Per daug grafinių elementų, neaišku, į ką sukoncentruoti dėmesį

Apskritai, pradedančiųjų klaida yra ta, kad kuriant savo maketą spaudai, norima pridėti visko per daug. Tarsi norisi atkreipti dėmesį, tad naudojamos ir raudonos spalvos, ir visų kitų rūšių. Ir maketo spauda, spausdinimas tada brangesnis, nes reikia spalvoto daug skirtingo rašalo. Ir šriftų yra prigrūdama skirtingų, ir ko tik nepridaroma. O juk turėtų būti viskas kitaip, reikėtų visada galvoti apie skaitytojo dėmesio valdymą: kur skaitytojas iš tiesų pirmiausia atkreips dėmesį, kur jis žiūrės vėliau.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>