Kaip iš seno daugiabučio buto padaryti kažką modernaus

InterjerasNorėdami įsigyti seną butą, jauni žmonės iš karto mąsto, koks interjero projektavimas būtų įmanomas tokiame būste, ką jame būtų galima pakeisti, norint tą būstą pritaikyti savo poreikiams. Deja, ne visada tą įmanoma padaryti, jeigu butų projektuose labai daug laikančiųjų sienų ir kitų konstrukcinių dalių, kurių negalima keisti. Tad kokie apskritai interjero sprendimai yra galimi, kurie seną blokinį daugiabutį paverstų kažkuo nauju?

Daug ką pakeisti padėtų perplanavimas

Kiekvienas interjero dizaineris, kuris projektuoja interjerą, pasakytų, kad blokiniuose daugiabučiuose didžiausias permainas padaryti padėtų perprojektavimas. Tačiau jeigu tik viskas iš tiesų būtų taip paprasta… Daugiabutis – ne sodo namelis užmiestyje, kur gali daryti ką nori. Toks dalykas kaip butas blokiniame daugiabutyje yra ne tik jūsų nuosavybė. Daug sienų tokiuose butuose yra atraminės, todėl norint kažką keisti, pirmiausia reikia architektų pasiūlymų, ką galima daryti, kad nenukentėtų pastato konstrukcija ir tvirtumas. Tuomet reikia surinkti oficialų kaimynų susirinkimą ir nubalsuoti bent 50 plius 1 žmogus, kad būtų aišku, jog yra raštiškas daugumos kaimynų sutikimas. Galiausiai, su visais leidimais dar reikės kreiptis į įvairias institucijas ir gauti leidimus ten. Tik tada galima kažką keisti su pertvaromis, kaip nurodyta leidimuose, o tą padarius, reikės patvirtinimų iš kadastro, kas yra atlikta.

Tad senųjų daugiabučių išplanavimo keitimas – sunkus dalykas, tačiau vienintelis, taip efektyviai leidžiantis iš tiesų pakeisti ir pakoreguoti visą buto vaizdą. Puiku, jeigu butas taip suplanuotas, kad jame dauguma konstrukcijų yra ne laikančiosios, o tik pertarinės, tačiau taip būna išties retai.

Medžiagos, kuriomis dekoruojami kambariai

Kitas būdas sukurti netipinį seno blokinio daugiabučio buto interjerą – tai rinktis specifines tam tikras medžiagas, kuriomis būtų dekoruojami kambariai. Tą padarius, būtų galima imtis daugiau priemonių ir užtikrinti, kad namai būtų autentiški. Pavyzdžiui, daug ką dabar galima dekoruoti tiesiog su mediena, kadangi būtent medis yra tas dalykas, kuris mus grąžina prie natūralumo. Kartu tai dalykas, kurio anksčiau buvo labai mažai daugiabučiuose. Jis karaliavo sodo nameliuose, bet kitoks: nulakuotas ryškia karšta spalva. Dabar senovinį fermos medį galima integruoti ir į interjerus daugiabutyje.

Kuo daugiau šviesos

Geriausias būdas išeiti iš standarto – kurti kažką unikalaus. Tad kaip prisitraukti tos šviesos? Tą pasiūlys geri interjero dizaineriai, projektuotojai. Galbūt verta pasinaudoti veidrodžių karalystės idėja, kad šviesa būtų atspindima nuo lango. Gal kažkaip kitaip išgauti tą efektą.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>