„Apostile”: Dokumentų legalizavimo ir patvirtinimo pažyma

„Apostile” terminas skamba labai jau dalykiškai, o iš tiesų tai įprastas formalumas su kuriuo susiduriame kiekvienas iš mūsų, bent kartą gyvenime. Kiekviena valstybė turi savo įstaigose išduodamus dokumentus, t.y. pažymas, išrašus, bylas. Dokumentai surašyti valstybine kalba. Jeigu reikia vienoje valstybėje parašyto dokumento ir pripažįstamo kitoje valstybėje paprastos vertimo paslaugos nepakaks. Atsiras prievolė dokumentus legalizuoti.

Proceso eiga

Apie apostilesDažniausiai užsienyje reikia santuokos ar gimimo liudijimo, aukštojo mokslo diplomo, notaro dokumentų nuorašo. Nuo 1961 m. spalio 5 d. priimtos konvencijos šalys prisijungusios prie hagos konvencijos numato išduotų dokumentų legalizavimo reglamentą.

Apostilė pavyzdys susijęs su dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo autentiškumo patvirtinimo pažyma. Išduoda apostile uzsienio reikalu ministerija. Taip pat diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įmonėse. Apostile paprastai atliekama notarų biuruose.

Dokumentai

Ne visi dokumentai gali būti legalizuoti ir tvirtinami Apostile pažyma. Tvirtinami yra tik visi teismo dokumentai, savivaldybių ir valstybinių institucijų išduoti dokumentai, administraciniai bei notariniai dokumentai, pasirašytų dokumentų oficialūs ir patvirtinti nuorašai, bei notaro ir teismo dokumentų oficialūs ir patvirtinti nuorašai. Tam tikrais atvejais gali būti tvirtinami fizinių asmenų išduoti dokumentai, jeigu jie yra oficialiai pripažinti teisme arba pripažįstami notaro.

Kaina

Lietuvos uzsienio reikalu ministerija apostile kainuoja apie dešimt ar dvidešimt eurų. Jie turi būti pervedami į surenkamąją sąskaitą pagal įstaigos rekvizitus. Tačiau apostiles kaina svyruoja, priklausomai nuo to ar Lietuvoje, ar užsienyje, esančiose ambasadose norite ją gauti.

Kita vertus, apostile vilniuje, apostile kaune ar apostille uk gali būti atliekama vos per kelias valandas su tokias paslaugas teikiančios įmonės pagalba.

Svarbu nepamiršti, jog kartu su dokumentais būtina pateikti asmens tapatybės kortelę arba pasą, o dokumentai privalo atitikti visus reikalavimus (būti surišti, pasirašyti ir k.t.)

Tarp kita ko:

  • Apostile atlikti galima nuotoliniu būdu. Jums nereikia vykti pačiam.
  • Jeigu dokumentai apostiliuojami valstybei, kuri nepriklauso Hagos konvencijai, teks šią procedūrą kartoti du kartu – pirmą šalyje, kurioje dokumentas išduotas, antrą – valstybėje, į kurią dokumentas siunčiamas.
  • Jeigu Apostile reikalinga valstybinei institucijai šalies, kuri priklauso Hagos konvencijai, pakaks vienos Apostile pažymos. Dokumentai turi būti tvirtinami juos išdavusioje šalyje.

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>